Az hiszem, mindenki tudja, vagy hallott arról, hogy mennyire nehéz kisgyerekes anyaként elhelyezkedni. Mit tud tenni egy nő, amikor több évnyi otthoni munka után újra teljes értékű munkavállaló akar lenni. A munkáltatók fejében rengeteg előítélet terjeng arról, mennyi problémát okoz egy gyesről visszatérő anya.
A valóság ezzel szemben az, hogy óriási előnye van egy gyerekes nőnek.
Tudom, sokszor elhangzik az az értelmetlen és sértő mondat, hogy otthon van a gyerekekkel, nem dolgozik. Ma már világnapja is van a nem fizetett munkának.
Mikor én voltam otthon két gyerekkel, egyáltalán nem unatkoztam.
Ha az az elvárás, hogy valaki többfelé tudjon figyelni, vagy a ma divatos multitasking, több dolgot csinálunk, egyszerre elvárásnak akar megfelelni, nincs rá jobb gyakorlat, mint otthon lenni egy-két gyerekkel.
Egy anya többfele tud figyelni, állóképessége van, fáradtan is jól teljesít, megért másokat.
Természetes, hogy egy anya egyszerre tud főzni, pelenkázni, megnyugtatni a gyereket, takarítani, mesélni stb.

A világ és a magyar munkaerőpiac változásai miatt egyre nagyobb esélyt kapnak a nők. Ma már nem válogathatnak a jelentkezők közül sok esetben.
Sok előnye lehet egy munkahely számára, ha felvállalja annak kockázatát, hogy néha betegállományba megy egy kollega.
De nem csak a munkáltatók tehetnek a hátrányokról, hanem sokszor a pályázó is. Legyenek büszkék magukra a nők. Az első feladat, hogy belássák a saját értékeiket.
Egy kisgyerekes anyuka valószínűleg nem fog két-három évenként állást váltani. Ha lehetővé tennék az otthoni munkát, részmunkaidőt, valószínűleg sokkal hatékonyabbak lennének az anyák, mint a fiatal lányok, fiúk, férfiak.
Soha ne feledd, a család, a gyerek nem csak a nők feladata. Ha megosztjátok a terheket, feladatokat, akkor mindenki boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet tud élni.
A legfontosabb feladat, hogy magunkat megismerjük. Vegyük sorba az erősségeket, mind a munkahelyen, mind a magánéletben. Elevenítsük fel a régebbi tapasztalatokat.
A gyes alatt tanuljunk. Rengeteg ingyen elérhető tanfolyam van. De meggyőződésem, hogy a gyereknevelés nem csak az anya dolga, hanem ugyanígy az apáké is. Szerezzünk időt a tanulásra, szellemi tevékenységre.
Érdemes bármilyen önkéntes, közösségi munkát végezni. Ezeket a tapasztalatokat nagyon jól lehet hangsúlyozni egy önéletrajzban és az interjúkon.
A második nagy feladat ugye az önéletrajz. Tudom, furcsán hangozhat, de és nem hangsúlyoznám a gyest és a gyerekeket. Nyugodtan írjad be az utolsó munkahelyed.
A cél az, hogy mire odakerül a beszélgetés, hogy hány éves, milyen gyerek, hogy oldod meg, addigra már meggyőzd a HR-est, munkáltatót a szakmai értékeidről.
Arról, hogy hogyan érdemes állást keresni olvasd el ezt a cikkünket.
Oszd meg másokkal is, ha hasznos volt a cikk! Fotó: pixabay